| CPU | |
| Κατασκευαστής | Intel |
| Μοντελο | CORE i5-13600K |
| Socket | Intel 1700 |
| Οικογένεια CPU | Raptor Lake |
| Σειρά επεξεργαστή | Intel core i5 |
| Συχνοτητα επεξεργαστή | 3.5 GHz |
| Συχνότητα turbo Max | 5.1 GHz |
| Μνήμη Cache | 24 MB |
| Threads | 20 |
| Πυρήνες | 14 |
| Overclocking | Ναι |
| Ενσωματωμένο chip γραφικών | Intel UHD Graphics 770 |
| Ψύκτρα | Όχι |
| Εγγύηση | 3 Ετη |

