| CPU | |
| Κατασκευαστής | Intel |
| Μοντελο | CORE I7-12700K |
| Socket | Intel 1700 |
| Σειρά επεξεργαστή | 12th Gen. Intel Core i7 |
| Συχνοτητα επεξεργαστή | 3.6 GHz |
| Συχνότητα turbo Max | 5.0 GHz |
| Μνήμη Cache | 25 MB |
| Threads | 20 |
| Πυρήνες | 12 |
| Overclocking | Yes |
| Ενσωματωμένο chip γραφικών | Intel UHD Graphics 770 |
| Ψύκτρα | No |
| Warranty | 3 Ετη |

