| CPU | |
| Κατασκευαστής | Intel |
| Μοντελο | i7-13700K |
| Socket | Intel 1700 |
| Οικογένεια CPU | Raptor Lake |
| Σειρά επεξεργαστή | Intel core i7 |
| Συχνοτητα επεξεργαστή | 3.4 GHz |
| Συχνότητα turbo Max | 5.4 GHz |
| Μνήμη Cache | 30 MB |
| Threads | 24 |
| Πυρήνες | 8 |
| Overclocking | Yes |
| Ενσωματωμένο chip γραφικών | Yes |
| Ψύκτρα | No |
| Warranty | 3 Ετη |

