| CPU | |
| Κατασκευαστής | Intel |
| Μοντελο | I9-12900K BOX |
| Socket | Intel 1700 |
| Σειρά επεξεργαστή | Intel core i9 |
| Συχνοτητα επεξεργαστή | 3.2 GHz |
| Συχνότητα turbo Max | 5.1 GHz |
| Μνήμη Cache | 30 MB |
| Threads | 24 |
| Πυρήνες | 8 |
| Overclocking | Ναι |
| Ενσωματωμένο chip γραφικών | Ναι |
| Ψύκτρα | Όχι |
| Εγγύηση | 3 Ετη |

